Liberec bez bariér: Projekt, který otevírá dveře inkluzi

Tisková zpráva

Liberec bez bariér: Projekt, který otevírá dveře inkluzi

Liberec, 14. května 2024 – Spolek DePejSek Liberec z.s. ve spojení s Bonne dei z.s. s hrdostí představuje projekt Liberec bez bariér. Jeho cílem je oslovit vedení měst, investory, architekty a zadavatele stavebních prací zodpovědné za rekonstrukce chodníků a komunikací, a zdůraznit jim nutnost zohlednit potřeby vozíčkářů a handicapovaných osob.

Pilotní projekt v Liberci:

Liberec se stane centrem unikátního pilotního projektu rozloženého do tří dnů:

  • Čtvrtek 23. května, 15:30: Dopravní hřiště ožije akcí Na vozíku bez obav, kterou pořádá BESIP. Vozíčkáři se zde dozví cenné rady a tipy pro bezpečný pohyb v silničním provozu.
  • Pátek 24. května, 13:00: Náměstí Dr. Beneše před radnicí se promění v prostor pro akci Objevte svět handicapovaných. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost popovídat si s handicapovanými a na vlastní kůži zažít život na invalidním vozíku. Odpoledne pak vyvrcholí hudebním vystoupením bubeníků ARIES.
  • Sobota 25. května, 11:00: Parkoviště před hypermarketem Globus se stane dějištěm akce Život na vozíku a sportovní klání s handicapovanými. Zdraví i handicapovaní si budou moci zasoutěžit v disciplínách na invalidním vozíku a na vlastní kůži okusit nelehký život s handicapem. Akce je určena pro všechny bez ohledu na věk.

Společně k inkluzivnímu Liberci:

Projekt Liberec bez bariér usiluje o rozproudění dialogu a podporu vzájemného pochopení mezi handicapovanými a zdravou populací. Věříme, že skrze edukaci a sdílené zážitky můžeme společně budovat inkluzivní Liberec, kde se budou cítit komfortně a bezpečně všichni.

Přijďte se zapojit a otevřete dveře inkluzi!

Kontakt pro média:

Plakát ke stažení je ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *