Jak se žije vozíčkářům v Liberci, ukáže akce „Liberec bez bariér“

Už brzy si lidé v Liberci budou moci zábavnou formou vyzkoušet, jaký je život hendikepovaných, jaké nástrahy jim klade obyčejná cesta po městě, jak náročné je zvládnout běžné záležitosti atd. To vše a mnohem víc ukáže od 23. 5. do 25. 5. 2024 akce Liberec bez bariér, kterou společně pořádají spolky DePejSek Liberec z.s. a Bonne Dei z.s..

Čtvrtek 23. 5. je zaměřený na samotné vozíčkáře. Na Libereckém dopravním hřišti od 15.30 hod. zjistí, jak se pohybovat na invalidním vozíku po městě bez obav. BESIP vysvětlí pravidla silničního provozu, přidá informace o právech a povinnostech vozíčkářů jako účastníků silničního provozu, praktické ukázky atd., a nebude chybět ani cvičení pro zvládnutí krizových situací. Hendikepovaní se mohou hlásit na adrese jiri.honc@depejsek.cz.

Hned následující den, tedy v pátek 24. 5. čeká na všechny zábavné odpoledne s DePejSkem, kde i běžní lidé objeví svět handicapovaných. Benešovo náměstí před libereckou radnicí nabídne od 13.00 hod. odpoledne plné zábavy, hudby a poznání. Připravené je hudební vystoupení bubeníků ARIES a dalších, možnost vyzkoušet si život na invalidním vozíku a zjistit, jak se handicapovaní s vozíkem pohybují, s čím se potýkají v běžném životě a jak jim můžeme pomoci.

V sobotu 25. 5. Liberec bez bariér pokračuje před libereckým hypermarketem Globus sportovním kláním s handicapovanými. od 11.00 hod. si může každý na vlastní kůži vyzkoušet, jak se žije a sportuje na invalidním vozíku. Soutěžní klání s handicapovanými umožní nejen otestovat fyzické i psychické schopnosti, ale nabídne také den plný zábavy a sportovního ducha.

Těšíme se na vás v Liberci 23. – 25. 5. 2024 v Libeci.
Za podporu děkujeme všem našim partnerům a sponzorům.
Plakát ke stažení je ZDENapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *